Nr rachunku bankowegoSkontaktuj się

Dla wierzyciela

W prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych staramy się nawiązać faktyczny kontakt z dłużnikiem (np. korzystając z ustalonych numerów telefonicznych dłużnika). Nie ograniczamy się wyłącznie do wysyłki korespondencji. Dzięki temu wzrasta prawdopodobieństwo skutecznej egzekucji wierzytelności.

Na zlecenie wierzyciela przeprowadzamy czynności terenowe (w tym wywiad środowiskowy). Ustalamy również w ten sposób składniki majątku dłużnika i źrodła jego dochodu. Podejmujemy się prowadzenia negocjacji w zakresie skłonienia dłużnika do dokonywania dobrowolnych wpłat.Jesteśmy przekonani, że takie podejście do egzekucji wierzytelności leży w interesie zarówno wierzyciela, jak i dłużnika.

Egzekucja świadczeń pieniężnych

Główne i najczęściej wykonywane zadania przez komornika sądowego. Sposoby egzekucji.

W celu wszczęcia postępowania egzekucyjnego należy złożyć następujące dokumenty:

01

Wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego (wniosek egzekucyjny).

02

Tytuł wykonawczy w oryginale

03

Pełnomocnictwo (jeśli wierzyciel jest reprezentowany przez pełnomocnika)

04

Oświadczenie o wyborze komornika w trybie art. 10 ustawy o komornikach sądowych (jeśli wybór dotyczy komornika spoza rewiru – w udostępnionych na naszej stronie wnioskach wnioskach stosowna adnotacja jest już zawarta w treści wniosku)

Egzekucja świadczeń niepieniężnych

Co stanowi tytuł zabezpieczenia. Sposoby przeprowadzenia postępowania zabezpieczającego.

Dotyczy następujących rodzajów egzekucji jak:

— odebranie rzeczy od dłużnika, wydanie ruchomości
— wydanie nieruchomości, wydanie statku
— opróżnienie pomieszczenia z osób i rzeczy

Zabezpieczenie roszczeń

Powód celem zabezpieczenia realizacji swoich przyszłych roszczeń wobec pozwanego, przed uzyskaniem tytułu wykonawczego, może ubiegać się o wydanie tytułu zabezpieczenia.

 

Tytułem zabezpieczenia może być:

Postanowienie sądu o udzieleniu zabezpieczenia

Nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym

Europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym

Zależnie od tytułu zabezpieczenia postępowanie zabezpieczające można przeprowadzić m.in. poprzez:

Zajęcie rachunków bankowych obowiązanego

Zajęcie ruchomości obowiązanego

Inne czynności

Czynności nieegzekucyjne wykonywane przez komornika. Więcej informacji pod aktywnymi odnośnikami.

01

Wykonywanie postanowień o zabezpieczeniu środka dowodowego oraz postanowień nakazujących wydanie środka dowodowego w postępowaniu w sprawach własności intelektualnej;

02

Wykonywanie postanowień o zabezpieczeniu spadku lub sporządzanie spisu inwentarza;

03

Na zlecenie sądu albo wniosek powoda zobowiązanego przez sąd na podstawie art. 139(1) § 1 kpc- osobiście doręczanie bezpośrednio adresatowi zawiadomień sądowych, pism procesowych oraz innych dokumentów sądowych za potwierdzeniem odbioru i oznaczeniem daty, albo stwierdzenie, że adresat pod podanym adresem nie zamieszkuje oraz podejmowanie czynności zmierzające do ustalenia aktualnego adresu zamieszkania adresata;

04

Sporządzenie protokołu stanu faktycznego

05

Na wniosek organizatora licytacji – sprawowanie urzędowego nadzoru nad dobrowolnymi publicznymi licytacjami, z przybiciem najniższej lub najwyższej oferty.

Zlecenie wierzyciela o poszukiwanie majątku dłużnika może być już złożone we wniosku o wszczęcie egzekucji lub na późniejszym etapie postępowania.

Warunkiem przystąpienia przez komornika do poszukiwania majątku dłużnika jest pisemne złożenie wniosku (zachęcamy do skorzystania ze wzoru znajdującego się w sekcji WNIOSKI), bądź ustnie do protokołu oraz uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł na rachunek komornika 85 1600 1462 1890 5177 9000 0003 z podaniem sygnatury akt postępowania egzekucyjnego i oznaczeniem strony postępowania.